reklam
reklam
DOLAR 31,1877 % 0.13
EURO 33,7196 % -0.28
STERLIN 39,4229 % -0.23
FRANG 35,3956 % -0.06
ALTIN 2.031,17 % -0,09
BITCOIN 1.857.226 5.058
reklam

Erdoğan deprem bölgesinde Diyanet’i sahaya sürdü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erdoğan deprem bölgesinde Diyanet’i sahaya sürdü
reklam

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te gerçekleştirdiği Şehir Hastanesi açılışında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı sahaya sürdü. Erdoğan’ın konuşmasında sonra platforma çıkan Erbaş, hastane açılışı öncesinde dua okudu. Hastane açılışından sonra Şahinbey Millet Camii açılışında konuşan Erdoğan, “Her ne kadar birileri hala verilen hizmete şaşı bakıyor olsa da camimizde bilhassa 4-6 yaş arası çocuklarımıza yönelik imkanların sunulmasını ben çok kıymetli buluyorum” dedi.

Kaynak: Birgün

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat depremlerinden etkilenen kentler arasında yer alan Gaziantep’teki Şehir Hastanesi açılışında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı sahaya sürdü. Şehir Hastanesi’nin açılışı dua ile yapıldı. 

Erdoğan, Gaziantep Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’nde konuştu. 

Erdoğan, “Birimlerinin bir kısmındaki donanım ve personel eksikler giderilince randevu konusundaki sıkıntılar da ortadan kalkacaktır. Sağlık Bakanlığımızın kısa sürede tüm bunları çözeceğine inanıyorum” dedi. 

Erdoğan, konuşmasından sonra Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı platforma çağırdı. Erbaş, Gaziantep Şehir Hastanesi açılışında dua okudu. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: 

“Resmi açılışını yaptığımız Gaziantep Şehir Hastanemizin şehrimize, bölgemizi ülkemizi hayırlı olmasını diliyorum.

Gaziantep’e böyle eserler yakışır.

680 bin metrekare kapalı alanı bulan hastanemiz, toplam 1875 yatak kapasitesi, 64 ameliyathanesi ile 4 bin 500 araçlık otoparkıyla sizlere hizmet verecektir. Yine bugün burada hastanemize güvenli ve konforlu ulaşımı sağlayacak bağlantı kavşağımızı resmen hizmete açıyoruz.

Öyle bir şehir ki burası bölgenin çekim merkezi olacak. Bu hastanelerimizle bölgede inşallah sıkıntı yaşamayacağız. Gaziantepli kardeşlerimiz artık üst düzey sağlık hizmetinden faydalanacaklar. Birimlerinin bir kısmındaki donanım ve personel eksikler giderilince randevu konusundaki sıkıntılar da ortadan kalkacaktır. Sağlık Bakanlığımızın kısa sürede tüm bunları çözeceğine inanıyorum.

“4-6 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARA CAMİİDE İMKAN SUNULMASINI KIYMETLİ BULUYORUM”

Gaziantep programında hastane açılışından sonra Şahinbey Millet Camii açılışında konuşan Erdoğan, “Her ne kadar birileri hala verilen hizmete şaşı bakıyor olsa da camimizde bilhassa 4-6 yaş arası çocuklarımıza yönelik imkanların sunulmasını ben çok kıymetli buluyorum.  Milletle, milletin ruh ve inanç dünyasıyla problemi olan herkesin bu hizmeti memnuniyetle karşıladığını biliyorum” dedi.

Erdoğan, “Camiilerimizin rollerine dar açıdan yaklaşmak yerine daha geniş açıdan bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Evlerimizin neşesi, gözlerimizin nuru olan çocuklarımızı ellerinden sevgi ile tutup camilerimize daha sık getirmeliyiz. Hanım kardeşlerimizin buralardan daha sık faydalanmasını sağlamalıyız. İstikbalimizin güvencesi olan gençlerimizin camilerle irtibatlarının mutlaka kuvvetli olmasını temin etmeliyiz” ifadelerini kullandı.  

reklam