reklam
reklam
DOLAR 30,9170 % 0.01
EURO 33,4282 % -0.08
STERLIN 39,0559 % 0.01
FRANG 35,0692 % -0.05
ALTIN 2.012,86 % 0,04
BITCOIN 1.629.458 1.37
reklam

İstanbul’a rantsever kadro

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İstanbul’a rantsever kadro
reklam

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ittifakın İstanbul’daki 39 ilçe adaylarını açıkladı. Üç isim dışında mevcut başkanlarla “Yola devam” diyen Erdoğan’ın açıkladığı adayların sadece ikisi kadın. Aday olan mevcut başkanların dönemindeki rant odaklı belediyecilik örnekleri ise son derece dikkat çekti.

Kaynak: Birgün

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Cumhur İttifakı’nın 39 ilçe belediye başkan adayının açıklandığı toplantı, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Cumhur İttifakı çatısı altında açıklanan adaylardan Silivri ve Beşiktaş’ta MHP’li, 37 ilçede de AKP’li isimler aday gösterildi.

AKP, 24 ilçe belediye başkanından 3’ünde değişikliğe gitti. Sultanbeyli, Bayrampaşa ve Arnavutköy’de yeni isimler aday gösterildi. Beşiktaş adayı MHP’den Serkan Toper, Silivri adayı ise Volkan Yılmaz olarak açıklandı.

Partisinin ilçe adaylarını açıklamak üzere çıktığı kürsüde CHP’yi de eleştiren Erdoğan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Lideri Özgür Özel’i hedef aldı.

Kendi yönetimlerinde ‘İstanbul’a ihanet ettik sözleri’ ile hatırlanan Erdoğan geçen 5 yılı fetret devri olarak nitelendirdi. Erdoğan, “31 Mart’ta hak etmediklerinden kurtulup büyükşehir hizmetleri konusundaki hasreti sona erecek. İstanbul doğru tercihle kendisine yeni ufuk açacak, 5 yıllık fetret devri son bulup şahlanış devri başlayacak. 31 Mart’ta İstanbul tekrar gerçek belediyecilikle buluşacak” dedi. “Kadınlar size ettiğiniz hakaretlerin hesabını soracaktır.

Hem kadın hakları diyeceksiniz hem de yaşlı kadına saldıran edepsize hiçbir tepki göstermeyeceksiniz” sözleri ile kadınların yerel seçimlerde muhalefetten hesap soracağını iddia eden Erdoğan’ın açıkladığı 39 adaydan 2’sinin kadın aday olması ise dikkat çekti.

reklam