reklam
reklam
DOLAR 31,1877 % 0.13
EURO 33,7196 % -0.28
STERLIN 39,4229 % -0.23
FRANG 35,3956 % -0.06
ALTIN 2.031,17 % -0,09
BITCOIN 1.857.226 5.058
reklam

Murat Kurum’dan DEM Parti’nin İstanbul kararına ilişkin açıklama

Yayınlanma Tarihi : Google News
Murat Kurum’dan DEM Parti’nin İstanbul kararına ilişkin açıklama
reklam

Cumhur İttifakı’nın AKP’li İBB Başkan Adayı Murat Kurum, DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkarması hakkında,  “Biz işin başında da söyledik, şimdi de söylüyoruz. Kim kiminle ittifak kurar buna bakmıyoruz” dedi.

Kaynak: Birgün

DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkarması hakkında kendisine yöneltilen soruyu cevaplayan Kurum, ‘ittifaklarla ilgilenmediğini’ savundu.

Cumhur İttifakı’nın ortak adayı Kurum’un yanıtı şöyle oldu: “Biz işin başında da söyledik, şimdi de söylüyoruz. Kim kiminle ittifak kurar buna bakmıyoruz. Bugün Çekmeköy’deyiz ve coşkuyu görüyorsunuz. Çekmeköy ne diyor, ’31 Mart’a hazırız’ diyor. Çekmeköy büyük bir coşkuyla İstanbul’da değişim istiyor. Bu motivasyonla biz gittiğimiz her ilçede bu kardeşliği görüyoruz. O yüzden kimin kiminle ittifak yaptığıyla ilgilenmiyoruz. Biz tüm İstanbul’un oyununa talibiz. İstanbul’da yaşayan her bir kardeşimizin oyuna talibiz. İnşallah hep birlikte kazanacağız. Bu gençlik hareketi olacak, kadınlarımızın hareketi olacak. 31 Mart’ta beraber kazanacağız. Biz bunu arzuluyoruz. İstanbul’da ve İstanbul’un meseleleri ile ilgileneceğiz.”

DEM PARTİ’NİN KARARI

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, partisinin Genel Merkezi’nde Merkez Yürütme Kurulu’nun kararlarını açıkladı. Doğan, açıklamasında, “Başlangıç noktamız neydi? Parti olarak aldığımız tüm kararlarda Balıkesir’den Van’a, Ankara’dan Diyarbakır’a onlarca il ve ilçede yaptığımız halk toplantıları ve halk buluşmalarında dile gelen talepler, öneriler ve eleştiriler belirleyici oldu” dedi. 9 Şubat’a kadar adaylarını açıklayacaklarını belirten Doğan, “Başak Demirtaş da aday havuzumuzda” dedi.

reklam