reklam
reklam
DOLAR 31,1511 % 0.15
EURO 33,7966 % -0.04
STERLIN 39,4941 % 0.01
FRANG 35,4030 % 0.16
ALTIN 2.038,74 % 0,33
BITCOIN 1.779.100 9.867
reklam

Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu açıklaması: “Herkesin bizden bir beklentisi var”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Özgür Özel’den Kılıçdaroğlu açıklaması: “Herkesin bizden bir beklentisi var”
reklam

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in mezarı başında yapılan anma törenine katıldı. Özel, buradaki konuşmasında “Herkesin bizden bir beklentisi var, şunu söylüyorlar: ‘Aman Kemal Bey’e vefalı olun.’ Hep şunu söylüyorum: Vefanın nasıl gösterileceğine ilişkin çok tarif var ama benim anladığım vefa şu: Bir önceki genel başkana vefa, partisini iktidar yaparak olur” dedi.

Kaynak: Birgün

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç’i anma törenine katıldı.

Özel, ziyarete gelmeden önce 7. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile telefon görüşmesi yaptığını söyledi.

“Herkesin bizden bir beklentisi var” diyen Özel, “Vefanın nasıl gösterileceğine ilişkin çok tarif var ama benim anladığım vefa şu: Bir önceki genel başkana vefa, partisini iktidar yaparak olur” diye konuştu

Eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 8’inci ölüm yıl dönümünde Tunceli Nazımiye’deki mezarı başında anıldı.

Anma törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in yanı sıra CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç ve Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek ve Kamer Genç’in eşi Sevim Genç de katıldı.

Törende, saygı duruşunda bulunuldu ardından dua okundu.

Konuşmalar yapıldı ve Kamer Genç’in mezarına karanfil bırakıldı.

CHP Genel Başkanı, Genç hakkında “Bu coğrafyanın vekili olarak hepimizin en cesuruydu. 300 kişi üstüne yürürdü bir kelime geri almazdı. Kürsüye yeniden çıkar, aynı bildiğini bir kez daha söylerdi” ifadelerini kullandı.

“ÜLKESİNE DAİMA BÜYÜK BİR SAYGI, BÜYÜK BİR HÜRMETLE HİZMET ETTİ”

Kamer Genç’in eşi Sevim Genç, şunları söyledi:

“Eşim, ülkesi için hayatını ortaya koydu, kendisini feda etti. Mücadelesinden vazgeçmedi ömrü boyunca. Hastalığında bile ‘Ülkem elden gidiyor’ diye üzülerek anıyordu. Ülkesindeki insanların daima varlık içinde, müreffeh ve mutlulukla yaşamasını isteyen biriydi. Onun için ülkesine daima büyük bir saygı, büyük bir hürmetle hizmet etti. Eşimi saygıyla anıyorum. Allah rahmet eylesin.”

“BUGÜN 8’İNCİ KEZ AYNI TARİHTE, AYNI GÜNDE BURADAYIZ”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise şöyle konuştu:

“Büyük bir heyecan, büyük bir gurur içindeyim. 2016 yılının Ocak ayında bugün Sevgili Veli Ağbaba ve Nurettin Demir ile -her ikisi yine iki yanımda- Kamer Ağabeyimize verdiğimiz sözü yerine getirmek üzere, 2 metrelik karın arasından buraya ulaşarak kendisini söz verdiğimiz gibi ellerimizle yerine teslim etmiştik. O günden sonra bugün 8’inci kez aynı tarihte, aynı günde buradayız. Hangi makamda, hangi görevde, hangi mevkide olacak olursak olalım yine kendisinin ölüm yıl dönümünde Allah sağlık verdikçe, bir başka engel olmadıkça burada olacağız. Ben son 9 yıldır, 22 Ocak günlerinde Veli Ağbaba, Nurettin Demir ve Sevim Abla ile birlikte buradayım. Bundan öncekilerde CHP Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili sıfatıyla buradaydım, bugün partinin Genel Başkanı olarak buradayım. CHP’de genel başkanlık şöyle bir sıfattır: 1 milyon 600 bin üye bu makama layıktır. İçlerinden birisi bu görevi yapar. Atatürk’ün, İsmet Paşa’nın, Bülent Ecevit’in koltuğunda tüm CHP’liler adına oturur.

reklam